Slide background


DIŞ TİCARETBORSAPORT geliştirilen yeni iş modelleri ile ve esnek organizasyon yapısı ile farklı dış pazarlarda, farklı kültürlerde ve risk ortamlarında, firmalar adına satın alma danışmanlık faaliyetlerinde bulunmaktadır.


Yurtiçindeki firmalara, uluslararası pazarlarda iş geliştirme, satış ve pazarlama hizmeti vermektedir. Bu hizmet dış yatırım, özellikli ihracatlar, ürün ithalatları ve danışmanlık hizmetleri şeklindedir


Merkezi satın alma yöntemi ile yurtdışından mal ve hizmet tedarik eden firmaların da tedarikçisi konumundadır


Ulusal firmaların, yurtdışından alacakları her türlü hammadde ve hizmet ihtiyaçlarının firmalar adına ilgili ülkelerde talep edilen ürün veya hizmetlerin araştırılıp, en uygun maliyetlerle yurtiçi firmalara sunulmasıdır.


Bu bir dış ticaret satın almasıdır.


BORSAPORT: Çeşitli metaller, plastik hammaddeleri, tekstil hammaddekleri başta olmak üzere( işlenmiş veya yer altı kaynakları, demir cevheri, işlenmiş bakır gibi, enerji emtiaları, mineraller, gübre hammaddeleri, tarımsal ürünler gibi,hammadde alımları için uluslararası hammadde pazarlaması, ticareti ve mümessilliği yapmaktadır.


BORSAPORT: Farklı ürünleri uluslararası piyasalardan pazarlama, mümessillik anlaşmaları ile uluslararası pazarlarındaki müşterilerine ulaştırır.